Kolmandat aastat järjest toob kevad Tallinnasse loomemajandussarja Nordic Look. Sellel kevadel keskendub sari filmitööstusele, täpsemalt filmide ja draamaseriaalide tootmisele, levitamisele ja tutvustamisele Eestis ja Põhjamaades.

Nordic Look 2013 korraldajad on Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja FilmEstonia.eu koostöös Põhjamaade saatkondadega ja teiste heade partneritega. Üritust toetavad Eesti Filmitööstuse Klaster ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Nordic Look 2013 koosneb kahest osast:

  1. Põhjamaade filmi päevad – Kino Sõprus ja Katusekino näitavad 3.-9. juunini Põhjamaade mängu- ja dokumentaalfilme. Filmid aitavad vaatajateni tuua kõigi viie Põhjamaa saatkonnad;
  2. Ekspertseminar ja õppereis Ida-Virumaale „Uus algus - Põhjala filmide ja draamaseriaalide tootmine ning koostöö Eestiga" 7.-8. juunil.

Ekspertseminari eesmärgiks on tutvustada edulugusid Põhjamaade ja Eesti filmitööstusest ning anda filmitootjatele võimalus tihedamaks koostööks. Muu hulgas tutvustavad eksperdid rahastamismudeleid. Ekspertseminarile ja õppereisile on oodatud Põhjamaade ja Eesti filmi- ja draamaseriaalide produtsendid.

Nordic Look toimub Eestis kolmandat korda. Eelmisel aastal võttis sari linnaruumifestivali kuju ning tõi mitmete sündmuste läbi arhitektuuri ja linnaruumi kujundamist puudutavad kitsaskohad ja arutelud kontoriseinte vahelt avalikkuse ette. Üritusesarja avanud rahvusvaheline konverents kandideeris auhinnale „Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu 2012".


2011. aastal, Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames aitas Nordic Look kaasa keskkonnateadliku ja uuendusliku moe-, disaini- ja tekstiilitööstuse arengule Eesti ja Põhjamaade vahel. Sündmuse tulemusel on Eestis laialdast kasutust leidnud ajutise nn pop-up poe kontseptsioon ning Eesti ja Põhjamaade noored moeloojad, ettevõtted leidsid huvi koostööks.

Nordic Look'i sügavam eesmärk toetada ja suunata säästlikku ja kestlikku arengut Läänemere piirkonnas. Üritustesari käivitus juba 2006. aastal, kui Põhjamaade Ministrite Nõukogu infokontor Peterburis algatas Nordic Look'i, et kokku viia Põhjala ja Venemaa moeloojaid. 2008. aasta sügisel korraldas Nordic Look'i ka Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Lätis.