Eesti produtsentide teadmised ja kogemused rahvusvaheliste filmitegijatega töötamisel ning vajalike oskuste olemasolu, suhteliselt madalad filmimiskulud, kõrgtehnoloogilised vahendid ja teenused on positiivsed tegurid, mis peaksid soodustama Eesti ja Põhjamaade koostööd filmitööstuses ja telesarjade tootmises. Lisades loetellu veel hea vene keele oskuse ja Vene filmitööstuse tundmise, muutuvad tihedamate kontaktide loomise põhjused Põhja-Balti piirkonnas ilmselgeks.

Loe edasi...

Kolmandat aastat järjest toob kevad Tallinnasse loomemajandussarja Nordic Look. Sellel kevadel keskendub sari filmitööstusele ning pakub kõigile filmisõpradele võimalust vaadata Põhjala väärtfilme Tallinnas Katusekinos ja Kino Sõpruses 3.-9. juunini.

Loe edasi...

Täna, 3. juunil alanud Põhjamaade filmitööstust ja menukate draamaseriaalide tootmist tutvustav loomemajandussari Nordic Look 2013 raames külastavad Eestit mitmete Põhjamaade draamaseriaalide produtsendid.

Teiste seas tuleb Eestisse siinsete vaatajate südamed võitnud Norra humoorika seriaali "Lilyhammer" produtsent Tone Rønning ning Kopenhaageni Ülikooli kaasprofessor Peter Schepelern selgitab, kuidas Taani film vallutas maailma.

Loe edasi...

Eesti Maastikuarhitektide Liit (EMAL) tunnustas Nordic Look 2012 avakonverentsi "Elav linn. Unistuste linn" korraldajaid, nimetades ürituse "Eesti Maastikuarhitektuuri Aasta Tegu 2012" kandidaadiks. Loomemajandussari Nordic Look, mille korraldasid Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti, keskendus 2012. aastal linnaruumile ja arhitektuurile.

Loe edasi...